Bilgisayarlı Arıza Tespiti

Bilgisayarlı Arıza Tespiti Resim

Bilgisayarlı Arıza Tespiti

Bilgisayarlı Arıza Tespiti 

 

Oto arıza tespiti yapılırken otomobille ilgili birçok arıza çıkmaktadır. Otomobilin mekanik parçalarına kadar, elektronik aksamından, otomobilin işletim sistemiyle ilişkili tüm yerlerde ki arızalar arıza tespit cihazı sayesinde bulunmaktadır. Ayrıca yakıt sistemi, egzoz sistemi gibi önemli parçaların da arızaları arıza tespit cihazına bağlanarak bulunabilmektedir. 

Bilgisayarlı Arıza Tespit'in Önemi 

Oto arıza tespiti, bilgisayarlı arıza tespit cihazı olmadan yapılamamaktadır. Mobil Oto Servis, kullandığı tüm programlar ve arıza tespit cihazlarıyla tüm marka ve model otomobillerin arıza ışıklarını ve servis ışıklarını garantili bir şekilde söndürmektedir. Arıza ışıkları otomobilinizde bir sorun olduğunun göstergesidir ve mutlaka dikkate alınmalıdır. Dikkate alınmayan arıza ışıkları otomobilde mekanik hasarlara yol açabilecek arızaları doğurmaktadır. Çoğu kullanıcının hata kodları devam etmesine rağmen, bilgisayarlı arıza tespiti yaptırmaması, otomobillerde çok sık rastlanan bir durumken, çoğu zaman sonuç yüksek maliyetli arızalar olmaktadır. Özellikle yağ değişim süreleri ve oto bakım sürelerinin geciktirilmesi, sık verilen arızaların göstergesidir. 

Genel Servis 

Servisimizde arıza tespit cihazları aracılığı ile uzman personelimiz tarafından arıza tespiti yapılmaktadır. Arıza tespiti kapsamında olan kontrollerimiz aşağıdaki gibidir: 

Elektrik ve elektronik sistem kontrolü, direksiyon ve çevre birimleri kontrolü, gösterge tablosu, motor elektroniği, turbo kontrolü, enjektör kontrolü, servis reset, ateşleme arızaları, yağ değişim reset, ABS kontrolü, sensör arıza kontrolleri, airbag arıza kontrolü, debriyaj kontrolü, diferansiyel  kontrolü büyük bir titizlikle ve özenle yapılmaktadır. 

Mekanik 

Tok Bağımsız Servisimizde aracınızın her türlü mekanik bakımları uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Genel servisimizde ön ve arka düzen parçaların, motor ve yan ünitelerin, şanzıman ve diferansiyelin kontrolü yapılarak gerekli bakımlar uygulanmakta, arızalar tespit edilmektedir. 

Oto mekanik bakım kapsamında olan uygulamalarımız 

Şanzıman Bakım, Diferansiyel Bakım, Periyodik Bakım, Elektrik aksamı, akü, fren, egzoz, amortisör, aks, balatalar, diskler, salıncaklar, rot – balans ve klima bakımlarımız mevcuttur. 

Ağır Bakımlar 

Her yıl arabanızın genel bakımlarını yaptırmanız grekmektedir, her ne kadar gerekse de 4 yılda bir de ağır bakımlarını yaptırmanız gerekiyor… 
Ortalama bir araç sahibinin servis ihtiyaçlarının neredeyse %90’ı Konya Fiat Servisi ile kapısının önünde yapılabiliyor. Peki 4 yılda bir de olsa, eninde sonunda ihtiyaç duyacağınız triger seti değişimi veya baskı balata değişimi gibi ağır bakım işlemlerinde yaklaşık 1.000 m2 kapalı alana sahip olan Konya Fiat Servisi yardımınıza yetişiyor. Uygun işçilik ücretleri, kaliteli yedek parçalar, kolay ulaşılabilir konumu ve tabiki de şeffaf işlemleri ile dilerseniz randevunuzu alıp aracınızın ağır bakımlarını yaptırmaya gelebilir, dilerseniz de ücretsiz vale hizmetimizden faydalanabilirsiniz. 
 
Konya Ereğli Tezcan Oto Elektrik de triger seti değişimlerinden baskı balata değişimlerine, yağ kaçaklarının tamirlerinden detaylı arıza tespitlerine ve tabiki de tüm periyodik bakım işlemlerine uygun fiyatlarla ve kaliteli bir hizmet anlayışıyla ulaşabilirsiniz. 

Alt Düzen Bakımı 

Genel olarak alt düzen bakımı dediğimizde aklımıza gelen parçalar torsiyon , rot kolları, rotlar, salıncaklar ve akslardır. 

Alt düzende arızalanabilecek parçalar nelerdir? 

Yukarıda sayılan parçalardan gelen parçalar rotlar, rot kolları, torsiyon , salıncaklar ve akslar sürekli kullandığımız parçalardan olduğundan dolayı arızalanma durumu maalesef oldukça sık yaşanmaktadır. Bu parçaların arızalanması durumunda da araba seyir halinde olup sağa sola çekme, kalkışlarda ses çıkarma, tümseklerde tıkırtı şeklinde belirtilere sebep olmaktadır.